ŠALTO CINKAVIMO TECHNOLOGIJA

  • Korozija termodinamiškai neišvengiama, tačiau, būtent termodinamika pateikia efektyviausią būdą kovojant su korozija: katodinė apsauga – naudojant tokį apsaugos metodą geležies sunaikinimo reakcija tampa termodinamiškai neįmanoma, todėl, korozija visiškai sustoja! Kiti metodai yra mažiau efektyvūs – inhibitoriai tik sulėtina procesą, barjerinės dangos linkusios prie lokalinės korozijos.

    Katodinės apsaugos šaltiniu gali būti kaip išorinė srovė, taip ir galvaninio elemento srovė, kuri atsiranda geležies ir kai kurių aktyvių metalų (ypač cinko) kontakto metu. Cinkavimas gali būti atliekamas skirtingais būdais: karštu, galvaniniu, termodifuziniu ir kt. Tačiau, kai kurie apribojimai kiekvienam iš metodų neleidžia apsaugoti visus objektus be išimties. Šioje situacijoje į pagalbą ateina ŠALTO CINKAVIMO metodas. Kaip viskas vyksta?

    ŠALTAS CINKAVIMAS – paruošto paviršiaus padengimas specialiu cinko mišiniu, kurio sudėtyje yra aukšto cheminio tankio aktyvus cinkas, polimeriniai rišikliai ir lakieji junginiai. Tuo pačiu metu, turime prisiminti, kad cinko miltelių buvimas organiniame lake su tirpikliu dar nepadaro šio mišinio „šaltu“ cinkavimu.

    CINKO SLUOKSNIO SAVYBĖS:
    - Ant metalo paviršiaus suformuoja stabilią subdispersinę Zn–Fe zoną.
    - Turi tarpsluoksnio difuzijos savybę.
    - Išsaugo paviršiaus savaiminio užsikonservavimo ir savaiminio atsikūrimo funkciją per visą tarnavimo laiką.
    - Išsiskiria pakankamu atsparumu abrazyviniam poveikiui.
    - Tarpatominis atstumas cinko sluoksnyje yra analogiškas tarpatominiam atstumui tame cinko sluoksnyje, kuris padengtas per panardinimo į vonią procesą.
    - Galima dengti net žiemą esant –30 ˚С temperatūrai.
    - Atsparumas UV stabilus, yra taurios pilkos spalvos.


    KUR YRA SKIRTUMAS?

    Visų pirma, mišinys turi būt naudojamas kaip atskira danga (priešingu atveju, tai ne cinkavimas, o padengimo sistema), antra, jis turi turėti aktyvųjį (katodinį) poveikį, kurį turi kiti cinkavimo metodai.

    Cinko dangos, nepriklausomai nuo jų taikymo metodo, turi aktyvųjį (katodinį) poveikį tik tol, kol jos gali aktyviai tirpti veikiant išorinei korozijos aplinkai. Jeigu cinkas praranda gebėjimą aktyviai tirpti, tai jo aktyvusis (katodinis) apsauginis poveikis sumažėja iki visiško išnykimo! Polimerinės plėvelės gebėjimas blokuoti cinko tirpymą, kai tam tikri rišikliai kietėja, aktyviąją (katodinę) apsaugą tokiose dangose padaro neįmanoma (ypač: poliuretano, epoksidinės, akrilo).

    Dauguma medžiagų, kuriose gausu cinko, pateiktų rinkoje, naudoja „gruntas-finišas“ arba „gruntas – tarpinis sluoksnis – finišas“ dengimo sistemose, aktyviosios (katodinės) apsaugos tokie mišiniai neturi, todėl tai NE ŠALTAS CINKAVIMAS ir jie atlieka tik barjerines funkcijas.


    Paspauskite ant žemiau esančio banerio ir tapkite šalto cinkavimo ekspertu tik per 10 minučių!